top of page

לני רביץ

אופטמיות נצחית

לני רביץ מסביר בספרו זה, איך כל לימון חמצמץ הוא לימונדה מתוקה בפוטנציה, ואיך החיים ייראו אחרת אם רק נדע לשנות את תגובותינו לאירועים, ואם רק נדע לצחוק, להיות אופטימיים, לאהוב ולהתפתח. ד"ר ברני סגל טוען: "אנשים מאושרים אינם חולים".

מהטמה גנדי אמר: "לולא ההומר הייתי מתאבד כבר מזמן" (אז הרגו אותו). והיום יותר ויותר אנשים במקצועות הרפואה משתכנעים בכוחם של ההומר והאופטימיזם ובחשיבותם כחלק מתהליך הריפוי.

וולייר אמר: "תפקידו של הרופא לשעשע את החולה בזמן שהטבע מרפא אותו". ספר זה הוא מסע מחויך ומלא הומור ואופטימיות בנתיב החיים, על הקשיים וההישגים שבהם, השמחה והכאב, הפחדים והכעסים, כפי שהם נתפסים בעיניו הרגישות של מתבונן הבוחר לצחוק ולחייך נוכח פני המציאות, אבסורדית ככל שתהיה.

נושאים כמו משפחה, חינוך, קריירה, יחסים, בריאות ורוחניות, זוכים כולם להיבחן בפריזמה של פילוסופיית חיים לפיה, "אפשר לסחוב יום אחרי יום בחיים, ואפשר גם לקום בכל בוקר ולפתוח בריקוד, הברירה בידך".

הקוראים בספר יזכו להרבה מנות משעשעות של חוכמת חיים פשוטה, שתסייע להם להצליח יותר בחייהם הפרטיים והמקצועיים גם יחד, אם רק יעצרו לראות את ההומור שבמצבי הלחץ וילמדו לצחוק כל הדרך אל החיים.

לני רביץ

בנימה אופטימית זו

אדם בורח מנמר ומגיע כל עוד רוחו בו לקצה צוק. הוא מחליק ונאחז ברגע האחרון בשיח קטן שצומח על פי התהום. הוא מביט למטה ורואה נהר רוחש תנינים עם לוע פעור בציפייה. מעליו עומד הנמר מזיל ריר. אחיזתו של השיח רופפת, והוא מתחיל אט אט להיתלש. האדם מביט הצדה, ורואה כמה תותי בר צומחים מבקיע בסלע. הוא מושיט את ידו,קוטף תות אדמדם ואוכל בהנאה.

"זוהי תמצית החיים" אומר לני רביץ. "יש לנו כמה רגעים לבלות בעולם הזה בין שמיים וארץ, בין בריאות לחולי ובין לידה למוות. עלינו ליהנות לאורך המסע הזה ולטעום מהדברים הטובים שנקרים בדרכנו " וודי אלן אמר שפסימיסט, הוא אופטימיסט עם ניסיון. לני רביץ לעומתו ינסה ללמד אותנו בספר זה, כיצד אופטימיות יכולה דווקא להתפתח עם הניסיון.

דרך אגב - פסימיסט שחי בישראל לומד אנגלית. אופטימיסט לומד ערבית. הריאליסט לומד לשחות. ספרו הראשון של לני "אופטימיות נצחית", זכה בפרס "ספר פלטינה" ומכר עד עתה למעלה מ100.000 - עותקים.

ביצירתו הנוכחית, "ובנימה אופטימית זו...", הוא מדלג כרוח העליזות הטובה עליו על פני נושאים כמו: ערכי משפחה ונישואים - הדרך הטובה ביותר לזכור את יום הולדתה של אשתך היא לשכוח אותו רק פעם אחת. הורים וילדים - כל אחד צריך ללמוד משגיאותיהם של הוריו ולהשתמש בקונדום.

נושאים רוחניים - "החיים הם מה שקורה בזמן שאתה מתכנן תוכניות..." ג'ון לנון, ומוצא לנכון לגעת גם בנושא עסקים ועבודה - "המוח הוא אבר נפלא. הוא מתחיל לפעול ברגע שאתה קם בבוקר, ולא מפסיק עד שאתה מגיע לעבודה... מרק טווין. לקוראות הצעירות שבינינו, לני זורק כמה טיפים כמו: "יש שתי דרכים לדעת אם גבר טוב במיטה: אחת, יש לו זיכרון נוראי. את השנייה שכחתי," ולרווקים באשר הם הוא אומר: "נישואים גורעים מלהט התשוקה. פתאום אתה מוצא את עצמך במיטה עם קרוב משפחה!"

לני רביץ נולד בגיל צעיר מאוד בהרטפורד, קונטיקט, ארה"ב. את רוב שנות לימודיו הראשונות בילה בכיתות חינוך מיוחד משום שהיה "שכוח מדי." בהמשך חייו היה מורה, שחקן, במאי תיאטרון ומפקח על הוראת האנגלית מטעם משרד החינוך, כיום הוא מנהל את מכון ה"גשטלט" ברמת גן ומעביר קורסים, הרצאות וסדנאות בנושאי "גשטלט" ו"הומור כדרך חיים" - בארץ ובעולם. הוא חי בתל אביב עם אותה אישה מהספר הקודם, עליזה, ועודנו אביהם של נתי. דורון ואורי, רק שמאז נוספו לו שני נכדים, רומי וליאון.

ערן כץ - לני רביץ

הצחוק הזה מזכיר לי

בספר ייחודי והומוריסטי מלמדים ערן כץ ולני רביץ שיטות לזכירת עשרות בדיחות לשליפה מיידית בכל אירוע, ודרכים להצליח איתן בהרצאות, בעסקים ובמפגשים חברתיים.

הם משוחחים על מגוון של נושאים - איך להמציא בדיחות ולחשוב באופן מצחיק. - שיטת הגוף לזכירת רשימת "רבי המכר" של הבדיחות. - איך להצחיק את נשיא איראן וקהלים קשים במיוחד. - איך לצאת ממצבים מביכים כשידנו על העליונה.

הספר כולל אוסף של מאות בדיחות, חלקן נדירות ומיוחדות. הסוס ופעמון הצדק ספור מרתק, פשוט ונפלא, שנוגע ללב בכל גיל. בעזרתו יכול הקורא או השומע הצעיר ללמוד ולהפנים את מהות הצדק, את הדאגה לבעלי חיים וכן לתת יחס כבוד והתחשבות בזקנה.

לני רביץ

בשמחה תמיד

בשמחה תמיד מחפש תשובה לשאלת השאלות המלווה את האדם בעידן החדש: איך להיות מאושרים? 
מסתבר שאפשר ללמוד איך להיות מאושרים. ניסיון חייו העשיר של לני רביץ במסע החיפוש אחר האושר הביא אותו להבנה שיש קשר בין הגשמת חלומות לבין השגת האושר הפרטי שלנו. כדי להגשים חלומות, יש לסמן מטרות, ליהנות מהדרך אליהן, ללמוד, לגדול, לפגוש אנשים נפלאים, להיכשל פעמים רבות - ולצחוק.


אם רק נמצא את מה שמצחיק בדברים שמעוררים בנו בדרך כלל לחץ ומתח, נוכל לפתוח את עצמנו למסרים שנקבל. אם רק נרשה לעצמנו לראות את הצדדים המבדרים בחיים, ליהנות מחיים עם ייעוד, ממערכות יחסים נהדרות ומבריאות – נראה שהאושר כבר כאן.


את כל התובנות האלה מעניק לנו המחבר ברוחב לב, בחיוך, במסר אופטימי, תוך שהוא מביא דוגמאות מתוך אירועים שקרו לו במהלך חייו, ובעיקר דואג שכל הזמן נצחק.


לני רביץ הוא אחד המרצים המבוקשים בישראל ובעולם בנושאי הומור ואופטימיות, גשטלט, אינטליגנציה רגשית, ועוד. מחברם של רבי־המכר ‘אופטימיות נצחית‘, ‘ובנימה אופטימית זו...‘ ו‘הצחוק הזה מזכיר לי‘ (בשיתוף ערן כץ), אשר נמכרו בלמעלה מ 150,000- עותקים.
כיום הוא גר בתל אביב עם עליזה, אשתו זה 50 שנים.


“עבודתו של לני הביאה שמחה רבה לחיי ולחייהם של אחרים...

לני מזקק את המרכיבים לחיים מאושרים בעזרת הומור, סיפורים ומחקר מדעי קפדני. אם תעקבו אחר המתכון שמציע הספר, הוא יוכל לשנות את חייכם!“
ד“ר טל בן שחר, מחבר ‘באושר ובאושר‘

1 / 1

Please reload

bottom of page