דורון רפאלי ו מפגש אמן | סדנת קצב החיים

דורון רפאלי | מפגש אמן
דורון רפאלי מפגש אמן

בסדנת "קצב החיים" ממחיש דורון את הקשר הישיר שקיים בין קצב הלב שפועם בתוכנו לבין המוסיקה שאנו מאזינים ויוצרים.  באמצעות כשרון וניסיון עשיר בתחום, מדגים רפאלי את הצלילים השונים שאפשר להפיק מהגוף ומסביר את מקורות הקצב בעולם. הוא מנתב את מחיאות הכפיים של המשתתפים לכדי קצב אחיד של מחיאות המוביל את המשתתפים במהרה למקצב של תיפוף על הגוף תוך הדגשת עוצמת ה"ביחד" של הקבוצה. מכאן, לומדים משתתפי הסדנה מספר מקצבים של תיפוף על הגוף תוך כדי עבודה פיסית מהנה ומשחררת מהולה בהומור. 

רפאלי מדגים את האפשרויות השונות של תיפוף עם מקלות על כלים ואובייקטים יומיומיים שנמצאים בחדר ולא יועדו לתיפוף ובהמשך המפגש, מקבלים המשתתפים זוג מקלות ומצטרפים 

להפעלה של תיפוף מונחה, והכל לכדי מקצב אחיד וסוחף מלווה בפלייבק מתוך הרפרטואר של להקת טררם! מתוך הנגינה, מתחברים המשתתפים לשפה משותפת בה לכל אחד יש קול ייחודי וביחד יוצרים הרמוניה. הסדנא מפתחת את יכולת השמיעה המוזיקלית, הקואורדינציה, היצירתיות, האלתור וחידוד הריכוז והתקשורת הבין אישית של המשתתפים, אך מעל הכל, סדנת הקצב היא חוויה אנרגטית לגוף ולנפש!

דורון רפאלי הוא מאסטר של תופים, מפיק מוסיקאלי, במאי ויוצר מוערך בארץ ובעולם. כמתופף, השתתף רפאלי בעשרות אלבומים של זמרים ומוזיקאים, היה חבר בלהקת "אטרף" ו"מינואט" ולקח חלק בפרויקטים עם אמנים גדולים ברחבי העולם ביניהם להקת הג'יפסי קינגס האגדיים. בשנת 1997 ייסד את להקת "טררם" הבינלאומית אותה הוא מנהל אמנותית עד היום. 


כיוצר, הוא כתב והלחין שלושה אלבומי סולו ""Horse of Passion ו"בית אבא". כיום, הוא מופיע עם שירים מקוריים מתוך האלבום החדש בשם "המפתח" אותם הוא שר ומנגן. 
רפאלי בוגר האקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים, שירת בלהקת הנח"ל ולאחר השירות הצבאי נסע ללימודים בבית הספר לתופים Drummers Collective ובמרכז למוסיקה אפריקאית ""La Fareta בארה"ב. משנת 1996 מלמד בבי"ס "רימון" ומעביר סדנאות והפעלות קצב לקבוצות מגוונות בארץ ובעולם.